Menü
Araç Farı Nasıl Temizlenir

Araç Farı Nasıl Temizlenir?

Far içini temizlemek için RS Otomotiv Grubu Bünyesinde bulunan RS Servis şubemize gelmeniz sizin için faydalı olacaktır. Lakin dış yüzeyleri temizlemek için far temizleme kiti kullanarak veya araç pastası, far temizleme mendilleri, sirke karbonat karışımı, diş macunu kullanmak ya da far temizleme setiyle dış yüzeyleri temizleyebilirsiniz bu işlemler şöyle gerçekleşir:

Araç Pastası ile Far Temizleme

Aracınızın farı sararması ve kirlenmesi fazla değilse araç pastası kullanarak far camını kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Farlarınızda hafif bir buğulanma söz konusuysa ya da farınızın parlaklığını korumak isterseniz pasta işlemi istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Pasta yöntemi için ihtiyacınız olan malzemeler; araç pastası, diş fırçası ve bir nemli bezdir. Far temizleme pastasını araç farına diş fırçası yardımıyla yayarak ve ovalayarak temizledikten sonra nemli bir bez ile silebilirsiniz.

Diş Macunu ile Far Temizleme

Bir diğer temizleme yöntemi ise diş macunu ile yapılıyor. Diş macununu, farın dış yüzeyine sıkıp güzelce yaydıktan sonra diş fırçası yardımıyla fara dairesel hareketler uygulanıp temizleme yapılır ve son olarak nemli bir bezle silinir.

Far Temizleme Seti (Buharla Temizleme) ile Far Temizleme

Far temizleme setleri farklı farklı olsa bile setin içinde kesinlikle far temizleme spreyi, losyonu, Pasta, ısıtıcı cihazı, zımpara kağıdı, mikrofiber bez, eldiven ve huni şeklinde bir başlık bulunur. Setin kullanılma şekli ise; Önce far losyonu ısıtıcı cihazında ısıtıp huni yardımıyla farlara buharla uygulanması işlemdir. Bu işleme buharlı far temizliği denir.

Sirke ve Karbonat ile Far Temizleme

Doğal yöntemlerle aracınızın farını temizlemek isterseniz bu mümkündür. Sirke ve karbonat karışımını yaparak aracınızın farlarını temizleyebilirsiniz. Bu karışımı yapmak için sadece 2 yemek kaşığı karbonatı 1 çay bardağı sirkenin içine döküp iyice karıştırmanız lazım ve sonra karışımı temiz bir bez yardımı ile farın üzerine yayıp ovduktan sonra nemli bir bez ile silip işlemi bitirebilirsiniz.

Far Temizleme Mendili ile Far Temizleme

Hızlı ve etkili bir sonuç arıyorsanız far temizleme mendillerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Sararmaları ve çizikleri gidermeye ayrıca parlatmaya yarayan far temizleme mendillerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.